TANAP

TANAP KURUMSAL İLETİŞİM TASARIMLARI

Türkiye’nin 2023 vizyonunun en değerli yapı taşlarından olan ve Azerbaycan ile Türkiye iş birliğinde projelendirilen Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı – TANAP, Azeri gazını Türkiye’ye ve Avrupa’ya ileten, dünyada ses getiren dev bir enerji yatırımı. Azerbaycan ve Türkiye için böylesine değerli, ekonomik, stratejik ve politik öneme sahip olan projenin, hem iki ülke arasındaki bu güçlü bağları anlatacak hem iki kardeş ülkenin kültürü ve projenin anlamını yansıtacak bütünsel bir kurumsal kimlik tasarımına, kapsamlı bir tanıtım filmine ve bir web sitesine ihtiyaç duyuldu.

 

Bestimage’ın yönetim ve kreatif ekibinin, yaptığı toplantıda, ilk olarak TANAP logo çalışmasının ve TANAP Tanıtım Filminin fikirsel altyapı çalışmaları gerçekleştirdi. Logoya sadece bir görsel tasarım değil, aynı zamanda bir görsel ifade biçimi olarak bakan Bestimage, TANAP’ın Azerbaycan ve Türkiye için ne ifade ettiğini, bu projenin global ölçüdeki etkisinin ve boru hattının uzandığı yerlerdeki kültürler arası etkileşimin analizini yaptı. Analizin işaret ettiği doğruları referans alan Bestimage, alternatif logo tasarımıyla birlikte, kurumsal kimlik ögelerinin ve tanıtım filminin tüm detaylarının tasarım aşamasını başlattı. Devamında TANAP ile iş birliği içinde projeye en uygun olacak web sitesi araştırıldı ve uygun tema üzerinde çalışmalara başlandı.

 

Bestimage tarafından TANAP için hazırlanan birçok alternatifli TANAP’ın Kurumsal Kimlik Tasarımları, Web Sitesi ve Tanıtım Filmi projenin büyük ortağı SOCAR yetkililerine sunuldu. Sunumda logodan başlamak üzere her bir çalışmanın görsel ve algısal detayları Bestimage tarafından, seçici kurula anlatıldı. Sunumda her detay, her görsel projeye uygun olarak şekilde hazırlandı ve iki ülke yetkililerinin bir araya geldiği imza töreninde de tanıtım filminin gösterimi yapıldı. Sunumun bitiminde ise üzerinde karar verilen logo ve kurumsal kimlik tasarımından hareketle TANAP’ın kurumsal kimliği, markanın yer aldığı tüm materyallerde, görsel alanlarda ve medya mecralarında uygulanmaya konuldu. Bu dev proje, Betimage tarafından hazırlanan TANAP Tanıtım Filmi ile sektörel birçok faaliyette, organizasyonda ve farklı mecralarda da temsil edilmeye başlandı.

tot

tanap 566 aaüotd eeeeaüt Poster-v6_04 eee eaa 05  4roll

 

Adres
Barbaros Bulvarı, Akdoğan Sokak,
No:1 Beşiktaş - İSTANBUL
Telefon
+90 212 236 91 42
E-Mail
info@bestimage.com.tr