İLAN TASARIMI

Görsel Tasarım

İlan tasarımı, in-door ilan tasarımı ve out-door ilan tasarımı olmak üzere iki ana kategoriye ayrılır. Resmi ilanlarda genellikle görsel tasarıma yoğunluk verilmeden metinler ve bir çerçeve kullanılır. Pazarlama ilanlarında ise hem indoor hem de outdoor tasarımlar etkili birer iletişim aracı oldukları için hem görsel hem metinsel tasarımı üzerinde titizlikle çalışılması gerekir.

 

İç mekan ilanları yani indoor ilanlar, hedef kitleye kapalı alanlarda hitap eden reklam-iletişim faaliyetleridir.  Dergilerde, diğer basılı mecralarda, dijital platformlarda, alışveriş merkezlerinde, dinlenme tesislerinde, toplu taşıma araçlarında, vb. alanlarda kullanılırlar. Outdoor ilanlar, yani dış mekan ilanları ise billboardlar, tabelalar, ışıklı ilanlar, araç giydirmeler, bina giydirmeler, durak ilanları, pano ilanları vb. gibi dış ortamda kullanılan tüm ilan tasarımlarını kapsar.

 

Başarılı bir ilan için, ilanın amacına göre tasarım gerçekleştirilmelidir. Hedef kitleye mesajı en etkili verecek metinler, bütünlük algısı oluşturacak şekilde etkileyici görsellerle anlatılır. Görsel tasarlanırken yine hedef kitle ve kurumun içinde bulunduğu sektör göz önünde bulundurulur. Yaratıcı ve dinamik görsellerin mi yoksa kurumsal bir tasarım dilinin mi kullanılacağı; hedef kitleye, ilanın kullanılacağı mecraya ve kurumun sunduğu brief’te belirlitilen talep ve beklentilere göre belirlenir.

Bestimage Reklam Ajansı, tüm mecralar için efektif ilanlar tasarlar ve marka bilinirliğine ve imajına artı değer katan ilan tasarımlarına hayat verir. Bestimage Reklam Ajansı’nın üst düzey stüdyolarında hayata geçirdiği ilan tasarımlarına çalışmalar kısmından göz atabilir; markanıza değer katacak ilan tasarımları ve detayları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adres
Barbaros Bulvarı, Akdoğan Sokak,
No:1 Beşiktaş - İSTANBUL
Telefon
+90 212 236 91 42
E-Mail
info@bestimage.com.tr