İGDAŞ

İSTANBUL NEFES ALIYOR KAMPANYASI

26 yıl önce Türkiye’nin en büyük çevre projesi olarak kurulan ve İstanbul’u, dünyanın havası en temiz 3. metropolü hâline getiren İGDAŞ, bu başarısının mutluluğunu istanbullularla paylaşmak için Bestimage’dan bir reklam iletişim çalışması istedi.

 

İGDAŞ ile ortak akıl çerçevesinde yapılan stratejik çalışmalar ve ajans içi kreatif yaklaşımlar neticesinde, “İstanbul Nefes Alıyor” mottosu belirlendi. Bu başlığın belirlenmesindeki en büyük etken, doğal gazdan önceki İstanbul’da ferah nefes alınamayan, kapı pencere bile açtırmayan kirli bir hava hakimdi. Bu sloganla böylece, şehrin havasının doğal gaz kullanımının artmasıyla birlikte ferahlatıcı bir özelliğe kavuştuğunun algısını ortaya çıkaracak, görsel yönetim süreci başladı.

 

Bestimage, kampanyanın görsel çözümlemesini, İGDAŞ’ın hizmet verdiği şehir olan İstanbul’u sembolize eden temalar ve kreatif bileşenlerle oluşturdu. İstanbul’un masmavi gökyüzünün altında, pırıl pırıl havasında nefes alan bir Galata Kulesi, Kız Kulesi, Şehir Hatları Vapuru görsel tasarımları, billboard’larda şehri süslemenin yanı sıra gazetelerde ve birçok basılı mecrada yer aldı. Kampanyanın diğer ögeleri olan tanıtım filminin ve kampanya jingle’nın da tüm prodüksiyonu; Bestimage ekibi tarafından, ajans binasında bulunan ses ve görüntü stüdyosunda gerçekleştirildi.

ist-nefes-s-1 ist-nefes-y-2 ist-nefes-s-2 ist-nefes-s-3 ist-nefes-s-4 ist-nefes-s-5 ist-nefes-y-3 ist-nefes-s-6 ist-nefes-s-7 ist-nefes-s-8 ist-nefes-y-1

Adres
Barbaros Bulvarı, Akdoğan Sokak,
No:1 Beşiktaş - İSTANBUL
Telefon
+90 212 236 91 42
E-Mail
info@bestimage.com.tr